Naši lidé

Volná místa

Děkujeme všem našim příslušníkům, zaměstnancům i příznivcům, že se s námi podělili o svoje zkušenosti s prací ve Vězeňské službě ČR 

Pro práci ve Vězeňské službě ČR jsem se rozhodl, protože práce s lidmi je vždy výzva. Je to zajímavé odvětví profesního života a prestiž. Velkou důležitost přikládám možnostem osobního zdokonalování jak po stránce fyzické, tak i duševní. Na programu vězeňského vzdělávání jsou různé typy kurzů, školení a workoutů, kterými si jedinec rozšíří obzory a zejména je využije při výkonu služby. V současné době je pro mě prioritou i jistota příjmu. Člověk si může plánovat výdaje, protože se pravidelnost příjmu může spolehnout.

Jan Peška, Věznice Kuřim

https://nabor.vscr.cz/media/nasi-lide/dsc-7156.jpg

 

Práce ve vězení rozhodně není snadné zaměstnání. Vězeňské prostředí umožňuje poznat různé charaktery lidí a naučit se s nimi pracovat. Lze zde získat neocenitelnou praxi a školu pro pracovní i osobní život. Možnost zapojit se do přednášek na základních školách nebo do kuřáckých besed na nekuřáckých oddílech, je rozptýlením. Benefitem práce v náročném prostředí je určitě 30 dní dovolené, pět dní sick days, možnost využití tělocvičny, či čerpání příspěvku z Fondu kulturních a sociálních potřeb.

Kateřina Syrovátková, adiktoložka Věznice Kynšperk

https://nabor.vscr.cz/media/nasi-lide/dsc-6843.jpg

 

Nebojte se a přijďte mezi nás! Je to sice takové netradiční zaměstnání, protože mnoho lidí si vůbec nedovede představit pracovat s vězni, ale podle mého názoru jsou to jen o předsudky. Je to práce jako každá jiná, pravda, tahle je o něco náročnější a zodpovědnější. Jestliže ale hledáte novou výzvu, perspektivu stabilního zaměstnání a máte rádi práci v kolektivech, tak to zkuste u nás. 

Břetislav Hanus, Vazební věznice Ostrava

https://nabor.vscr.cz/media/nasi-lide/dsc-6543.jpg

 

Vyhovuje mi stabilita zaměstnání. Líbí se mi práce s lidmi. Na mé práci jsou vidět i drobné úspěchy, které mě motivují, a mám z nich pocit dobře odvedené práce.  Každý den zažívám nové zkušenosti, které mě profesně posouvají dál. Kromě toho jsou zde i různé benefity a bezvadný tým lidí kolem mě. Práce s vězněnými osobami má podle mě velký potenciál. Je to ochrana společnosti, i když trochu jiným způsobem, než je obecně vnímáno. Tím způsobem je odborné zacházení.

Jolana Vorlová, speciální pedagožka ve Věznici Světlá nad Sázavou

https://nabor.vscr.cz/media/nasi-lide/dsc-6803.jpg

 

Práce ve vězeňství je velmi zajímavá, stabilní. Ve vězeňské službě máte spoustu možností pracovního růstu, mnoho dalších výhod, různých příspěvků a velkým bonusem je i výsluhový příspěvek.

Martina Kučerová, Vazební věznice Ostrava

https://nabor.vscr.cz/media/nasi-lide/dsc-6507.jpg

 

Práce ve vězeňské službě je zajímavá, je to jistota, a také služba vlasti, akce a perspektiva... 

Michal Rosenkranc, Věznice Vinařice

https://nabor.vscr.cz/media/nasi-lide/dsc-7306.jpg

(ilustrační snímky)

Práce zdravotních sester je velice náročné a odpovědné povolání.  A v specifických podmínkách věznice o to více. 

emeritní přednosta KC IKEM, prof. MUDr. Jan Pirk

https://nabor.vscr.cz/media/nasi-lide/prof-mudrjan-pirk1.JPG

 

Protože už nějaký ten pátek hraju v jedné vězeňské kapele, poznal jsem to prostředí asi o maličko víc, než normální, dosud netrestaný smrtelník a tak si vážím lidí z vězeňské služby za jejich každodenní nasazení a odvahu. 

Petr Čtvrtníček, herec

https://nabor.vscr.cz/media/nasi-lide/img-0085.jpeg

 

„Pamatuju si, když jsem do věznice vstoupila poprvé. Byl to hrozně zvláštní pocit. A i když jsem od té doby byla na takové návštěvě už víckrát, vlastně mě pořád neopustil. Práce ve vězeňské službě je náročná a není pro každého. Musíte mít pro strach uděláno a vydržet víc než jiní. Ale když tu práci berete jako službu a poslání, můžete udělat spoustu skvělých věcí. Toho si vážím. Jako patronka dětského běhu Yellow Ribbon Run se ve věznicích setkávám s lidmi, kteří mají vztah ke sportu a tím pádem i smysl pro fair play. Kéž by takových lidí bylo co nejvíc.“

Barbora Černošková
moderátorka pořadu Branky, body, vteřiny

https://nabor.vscr.cz/media/nasi-lide/cernoskova-4.jpg